موسسه آموزشی برتر

موسسه آموزشی برتر

جایزه موسسه آموزشی برتر، جایزه ­ای است که به برترین تلاش­ها، اقدامات و دستاوردهای موسسات آموزشی ایرانی اعطا می­شود. در این راستا کلیه موسسات آموزشی متعهد به توانمندسازی و توسعه پرسنل سازمان­ها و علاقمند به مشارکت در فضای تعامل و یادگیری در عرصه آموزش و توسعه منابع انسانی می­توانند داوطلب شرکت در این جایزه باشند.

اهداف جایزه موسسه آموزشی برتر

شناسایی، انتخاب و تقدیر از موسسات آموزشی برتر

توسعه شبکه تعامل موسسات آموزشی و امکان شناسایی برترین کاندیدای برگزاری برنامه­ های آموزشی در هر حوزه تخصصی با تایید انجمن علمی آموزش و توسعه

توسعه و نهادینه‌سازی یک الگوی معتبر و سازمان یافته همخوان با شرایط بومی با هدف اندازه­ گیری، ارزیابی و بهینه‌ کاوی فعالیت­ها، اقدامات و تجارب مدیریت موسسات آموزشی

بازمفهوم‌ سازی مفاهیم سرآمدی و کیفیت مدیریت آموزش به موسسات آموزشی

نحوه ثبت‌‌ نام در جایزه موسسه آموزشی برتر

داوطلبان به شرکت در جایزه موسسه آموزشی برتر می‌توانند با مطالعه نکات راهنما و ضمن پذیرش مقررات عمومی جایزه به تکمیل فرم ثبت‌نام اقدام نموده و اصل مدارک مورد نیاز را به همراه فرم مربوطه به دبیرخانه انجمن علمی آموزش و توسعه منابع انسانی ارسال نمایند.

هزینه شرکت در جایزه موسسه آموزشی برتر

 

20 میلیون تومان

دانلود فرم ثبت نام در جایزه موسسه آموزشی برتر

روش ارزیابی متقاضیان جایزه موسسه آموزشی برتر

موسسات آموزشی متقاضی شرکت در این جایزه، درخواست خود را با تکمیل فرم ثبت‌نام (خوداظهاری) به دبیرخانه انجمن علمی آموزش و توسعه منابع انسانی اعلام می‌کنند. دبیرخانه با توجه به گستردگی موسسه، تیم ارزیابی را تعیین و طی یک دوره زمانی برنامه‌ریزی شده ارزیابی انفرادی اعضای تیم انجام و هماهنگی لازم برای بازدید از محل سازمان صورت می‌پذیرد. پس از ارزیابی تیمی و بازدید از محل، امتیاز نهایی موسسه مشخص و مراتب را به کمیته داوری جایزه موسسه آموزشی برتر اعلام می‌شود. این کمیته تصمیم نهایی را در خصوص احراز شرایط دریافت جایزه توسط موسسه آموزشی متقاضی اتخاذ خواهد کرد.

 

سطوح جایزه موسسه آموزشی برتر

سطوح

معرفی معیارها و امتیازهایی ارزیابی موسسه آموزشی برتر

مدل تعالی موسسه آموزشی برتر، مبتنی بر 8 معیار و 46 شاخص است که با استفاده از منطق امتیازدهی و بر روی بازه امتیازی 1000 ارزیابی خواهد شد.

مدل

مدل مفهومی جایزه موسسه آموزشی برتر

معیارها و امتیازهایی ارزیابی موسسه آموزشی برتر

مقررات عمومی جایزه موسسه آموزشی برتر

  • موسسات آموزشی متقاضی می­توانند در صورت تمایل و برای آشنایی بیشتر با مدل موسسه آموزشی برتر و فرایند جایزه، درخواست برگزاری جلسه در محل سازمان خود با دبیرخانه را بصورت رایگان داشته باشند. زمان جلسه بایستی مورد توافق طرفین باشد.
  • موسسات آموزشی متقاضی دریافت جایزه موسسه آموزشی برتر موظف هستند در زمان­های تعیین شده از سوی دبیرخانه جایزه نسبت به ثبت‌نام، تکمیل و ارائه فرم خودارزیابی با امضای عالی­ترین مقام اجرایی آن موسسه/ شرکت به دبیرخانه اقدام کنند. در غیر اینصورت دبیرخانه هیچگونه تعهدی نسبت به حضور موسسات آموزشی در خارج از برنامه زمانی معین شده نخواهد داشت.
  • وجه ثبت نام حضور در فرایند جایزه متناسب با سطح درخواستی موسسات آموزشی متقاضی تعیین شده است که باید نهایتاً پیش از حضور ارزیابان در محل موسسه به حساب انجمن واریز شود در غیر اینصورت دبیرخانه از حضور تیم ارزیاب و پذیرش سازمان متقاضی در فرایند جایزه خودداری خواهد کرد.
  • موسسات آموزشی متقاضی پس از معرفی تیم ارزیابی تا یک هفته فرصت دارند نسبت به وجود تعارض و یا عدم تعارض سازمان با تیم ارزیابی نظر خود را به دبیرخانه جایزه اعلام کنند، در غیر اینصورت در حین و پس از فرایند ارزیابی دبیرخانه هیچ گونه اعتراضی را نسبت به اعضای تیم ارزیابی از سوی موسسه نمی پذیرد.
  • برنامه ریزی و کلیه هزینه های مرتبط با حضور ارزیابان در محل موسسه برعهده موسسات آموزشی متقاضی است و باید پس از اطلاع از اعضای تیم ارزیابی از سوی دبیرخانه جایزه، نسبت به تمهیدات لازم در زمینه تهیه وسیله ایاب و ذهاب (در شهرستان ها تهیه بلیط هواپیما)، اسکان، پذیرایی، مجوز حضور اعضا در سازمان و ... اقدام کنند.
  • موسسات آموزشی متقاضی جایزه در صورت داشتن هرگونه شکایت از فرایند ارزیابی و نتایج آن، باید درخواست خود را به صورت مکتوب نهایتاً تا دو روز کاری پس از دریافت نتایج، به دیبرخانه اعلام کنند تا نسبت به تشکیل کمیته داوری اقدام لازم صورت پذیرد.
  • موسسات آموزشی متقاضی متعد به پذیرش نتایج نهایی از جمله تعدیل سطح مورد درخواست توسط تیم ارزیابی و با صحه گذاری نتایج توسط کمیته داوری هستند.